Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

IKP – przydatna opcja dla Ciebie

IKP – przydatna opcja dla Ciebie

W czasach coraz większego postępu technologicznego, postępującej informatyzacji każdej dziedziny naszego życia, nie powinno dziwić powstanie, a co za tym idzie także ciągły rozwój Internetowego Konta Pacjenta (IKP). To nowoczesna, internetowa aplikacja, dzięki której w szybki, zdalny sposób możemy sprawdzić między innymi swoją historię medyczną, a także co niezwykle istotne w czasach, których przyszło nam żyć, także zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19. Dzięki informacjom znajdującym się w IKP nie tylko nie musimy myśleć nad tym jak nazywał się lekarz, rozpoznający nasze choroby i schorzenia, kiedy miała nasza ostatnia wizyta u specjalisty, czy w jaki sposób zażywać przez przepisane (poprzez e-receptę) leki. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to kompleksowe miejsce, w którym znajdzie się nasza szczegółowa historia medyczna.

Jakie korzyści daje nam zatem posiadanie Internetowego Konta Pacjenta?

– Mamy dostęp do swoich e-recept, począwszy od statusu realizacji, a także wszystkich recept także tych tradycyjnych (papierowych), które realizowano od stycznia 2019, lub od 2008 – wykupionych w ramach NFZ.

– Mamy pełen wgląd do informacji, o udzielonej nam pomocy zdrowotnej. Co ciekawe możemy zobaczyć, jaki był koszt naszego leczenia dla Narodowego Funduszu Zdrowia.

– Widzimy wszystkie nasze zarówno e-skierowania, jak i e-zwolnienia.

– Wiemy, kiedy i kto zgłosił nas do ubezpieczenia zdrowotnego. Możemy sprawdzić, jak wysoka jest nasza składka, a także data rejestracji ostatniej z nich.

– Internetowe Konto Pacjenta daje automatyczny dostęp, także dziecku do ukończenia 18. roku życia, jeśli jest ono zgłoszone przez nas do ZUS. Ważne, by pamiętać o tym, że w razie posiadania IKP przez oboje rodziców, dziecko „podpięte” jest do tego z nich, które zgłosiło je do ubezpieczenia.

Niezbędne do posiadania Internetowego Konta Pacjenta jest posiadanie profilu zaufanego. Jest to swojego rodzaju podpis elektroniczny, dzięki któremu potwierdzimy swoją tożsamość. Dzięki niemu zdecydowanie łatwiejszy będzie proces wyrobienia dowodu osobistego, założenie działalności gospodarczej, czy na przykład składanie deklaracji PIT. Profil zaufany można wyrobić na dwa sposoby. Pierwszy, to posiadanie konta internetowego w jednym z popularnych banków np.: Pekao SA, Santander, ING, Alior Banku. Wystarczy zalogować się na swoje konto w banku i założyć profil, potwierdzenie nastąpi bezpośrednio poprzez bank, który potwierdzi naszą tożsamość, a profil zaufany stanie się aktywny. Można udać się bezpośrednio do urzędu, jednak najpierw należy zarejestrować się na stronie pz.gov.pl, a następnie musimy wybrać się do punktu potwierdzającego. Może to być oddział NFZ, urząd skarbowy lub gminy. Należy pamiętać, by krok ten wykonać w ciągu dwóch tygodni, od chwili rejestracji na stronie pz.gov.pl.

Podsumowując, Internetowe Konto Pacjenta ma przede wszystkim uprościć procedury, poprawić nasz komfort korzystania ze służby zdrowia. System ułatwia życie zarówno Wam – pacjentom, jak i pracownikom medycznym. Dzięki IKP nie będziemy martwić się zgubioną receptą czy zapomnianą wizytą u specjalisty. Warto iść z duchem czasu, i sprawić, by żyło nam się zdecydowanie łatwiej.