Operacje Robotowe
 
Operacje w asyście robota

All fields are required.

Close Appointment form

Kinesiotaping w estetyce

Kinesiotaping estetyczny twarzy

Kinesiotaping estetyczny twarzy to technika, która wykorzystuje elastyczne taśmy do modelowania rysów twarzy oraz poprawy jej konturów. Kinesiotaping, pierwotnie stosowany w rehabilitacji, zyskał popularność w estetyce ze względu na swoje potencjalne korzyści w poprawie wyglądu.

Kinesiotaping estetyczny twarzy wykorzystuje się do delikatnego liftingu, poprawy owalu twarzy, redukcji opuchlizn oraz zmniejszenia widoczności zmarszczek. Dzięki swojej zdolności do poprawy krążenia i stymulacji naturalnych procesów regeneracyjnych skóry kinesiotaping estetyczny może przynieść znaczące efekty w poprawie jej kondycji.

Kinesiotaping estetyczny jest świetną alternatywą dla botoksu i wypełniaczy. Oczywiście kluczem do sukcesu jest tu nie tylko odpowiednie naklejenie taśm na twarz, lecz przede wszystkim regularność ich stosowania. Pod naszą skórą twarzy znajdują się mięśnie, które zmieniają swoje napięcie wraz ze zmieniającą się mimiką twarzy. Z biegiem lat pojawiają się na niej zmarszczki. Aby temu zapobiec, konieczne jest lepsze ukrwienie i dotlenienie mięśni, a efekt ten możemy uzyskać m.in. poprzez aplikację kinesiotapingu.

W jaki sposób działa kinesiotaping estetyczny twarzy?

Gdy taśmy są właściwie aplikowane wzdłuż linii mięśniowej twarzy, delikatnie podciągają skórę, nie ograniczając przy tym ruchów mięśni. Dzięki temu poprawia się krążenie krwi i limfy, co z kolei przyspiesza usuwanie zbędnych produktów przemiany materii i nadmiaru płynów z tkanek. Efektem jest m.in. zmniejszenie obrzęków, czy wygładzenie drobnych zmarszczek.

Efekty stosowania kinesiotapingu:

  • Redukcja drobnych zmarszczek i linii mimicznych – plastry pomagają rozluźnić mięśnie twarzy, dzięki czemu można uzyskać zmniejszenie widoczności zmarszczek i wygładzenie twarzy;
  • Poprawa owalu twarzy – dzięki wspieraniu naturalnych linii przebiegu mięśni, kinesiotaping może pomóc w liftingu twarzy i poprawie jej konturu;
  • Zmniejszenie obrzęków i worków pod oczami – poprawa cyrkulacji krwi i limfy pod wpływem aplikacji plastrów skutkuje redukcją obrzęków;
  • Poprawa jędrności i elastyczności skóry – regularne stosowanie kinesiotapingu wspomaga produkcję kolagenu, co przekłada się na lepszą elastyczność i jędrność skóry.

Jak często stosować kinesiotaping?

Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów zaleca się przeprowadzanie sesji kinesiotapingu w regularnych odstępach czasu. Początkowo zaleca się wykonywać zabiegi raz lub dwa razy w tygodniu, aby zainicjować proces regeneracji skóry i zauważyć pierwsze efekty poprawy wyglądu. Z czasem, gdy stan skóry ulegnie poprawie i oczekiwane efekty zostaną osiągnięte, częstotliwość aplikacji plastrów może zostać zmniejszona. W fazie podtrzymującej kinesiotaping może być aplikowany raz na kilka tygodni.

Jak powstają zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne powstają w wyniku ciągłego napinania mięśni twarzy podczas wykonywania różnych ekspresji. Kinesiotaping, poprzez relaksację mięśni, może pomóc w wygładzeniu pionowych i poziomych zmarszczek na czole, spłyceniu bruzd nosowo-wargowych, lini marionetki, zmarszczek w rejonie szyi oraz tzw. “kurzych łapek”.

Przeciwwskazania

Istnieją też pewne przeciwwskazania do kinesiotapingu, m.in. reakcje alergiczne na klej akrylowy, stany zapalne i infekcyjne skóry, świeża rana na skórze w miejscu planowanego zabiegu, opryszczka, ostry stan zapalny skóry w miejscu zabiegu (np. łuszczycowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, toczeń rumieniowaty układowy) oraz jej uszkodzenia czy zakrzepica żył głębokich.